top of page

ZOBRAZOVACÍ HW

PROJEKČNÍ TECHNOLOGIE

Projekční technologie má za cíl zobrazit požadovaný obraz na předem danou zobrazovací plochu (zeď, plátno, tabule atd.). Vyjma ostatních komerčních použití spadá pod projekční technologii také dataprojekce, která umožňuje prezentace ze zdroje (notebook, osobní počítač, DVD přehrávač) posluchačům. Dataprojektory se vyrábí dle využití od zcela malých, mobilních typů až po stacionární, velké dataprojektory, určené do speciálních místností vhodných pro projekci většímu množství diváků.

Amity vybírá a nabízí pouze kvalitní značkové dataprojektory (HP, Acer, Canon, Epson) se zárukou spolehlivosti a funkčnosti.

Klienti většinou volí dle parametrů:

  • Využití

  • Rozměr

  • Hmotnost

  • Kontrast

  • Rozlišení

  • Druh lampy a její životnost

  • Svítivost lampy

  • Příslušenství (dálkové ovládání, plátna, brašny, držáky atd.)

  • Konektory připojení zařízení 

MONITORY

Monitor je nezbytnou součástí koncové stanice typu osobního počítače nebo terminálu. Jeho pomocí se přenášejí textové a grafické informace z PC na obrazovku. Je tedy stejně důležitým aspektem při tvorbě IT infrastruktury, jako koncová stanice, server či Internet. Výběr tohoto druhu HW by klient neměl podceňovat.

Monitory dělíme na CRT nebo novější a upřednostňovanější LCD nebo LED monitory, které jsou tenké, lehké, šetří zrak a energii a nakonec i designově více vynikají. Užitečné jsou také LCD a LED monitory s TV tunerem, které plně přijímají televizní signál.

Nabízíme monitory světových značek (např. HP, Lenovo, Apple, Acer, Dell).Doporučujeme využít možnosti zakoupení Carepacku či Maintenance, jehož investice je zárukou rychlé výměny či opravy náhradního dílu po dobu několika let v závislosti na typu této podpory. Více viz Support – Carepacky, Maintenance.

INTERAKTIVNÍ TABULE

Interaktivní tabule jsou v současnosti využívány nejvíce v moderním školství, určeny jsou však i pro využití ve firmách nebo státní správě. Jedná se o dotykovou technologii přenášenou pomocí kamer, s možností vepisování poznámek na tabuli, dotykové otáčení , roztahování obrázků, podtrhávání, mazání atd. Některé druhy tabulí jsou dovybaveny minitiskárnou.  Výstupní formát, který lze jednoduše uložit je např. JPEG, PDF, HTML.

Tabule jsou plně kompatibilní s naprostou většinou projektorů, lze je upevnit na pojízdný stojan či pověsit na zeď. Interaktivní tabule se stávají čím dál více oblíbenou pomůckou při výuce a seminářích.

bottom of page